Medya 26

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

En Büyük Hayalim Milli Takımda Oynamak

En Büyük Hayalim Milli Takımda Oynamak
14 Temmuz 2021 - 19:04

Havza İlk Kıvılcım Spor Kulübü tarafından açılan yaz futbol okulu eğitimine katılan tek kız futbolcunun hedefi, milli takımda oynamak.

İlk Kıvılcım Spor Kulübü tarafından açılan yaz futbol okulunda 2007 ila 2013 yılları arası doğumlu 125 çocuk katılıyor. Futbol okuluna katılanlar arasında tek kız ise 12 yaşındaki Nehir Sezer oldu.

Havza İlçe Stadı’nda yapılan ve çocuklara temel futbol eğitiminin verildiği yaz futbol okulunda 2 antrenör görev alıyor.

Antrenör Murat Ünsal, yaz futbol okulu ile çocukları spora yönlendirerek kötü ortamlardan uzak tutmayı amaçladıklarını belirterek, “Sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Bunun yanı sıra yetenekli öğrencilerimizi seçerek kulüp altyapısına alıyoruz.” 

Nehir kızımızda ilçemizde futbol oynayan tek kız oyuncumuz.Erkek arkadaşları ile antrenmanlara çıkıyor çok hevesli ve enerjik,futbola yatkın bir tekniği var aileside onu destekliyor.Bu da diğer kızlarımıza cesaret verecektir,sporun kızı erkeği yok çocuklarımız neye yatkın ve hevesli ise ailelerine onlara destek olmalarını tavsiye ediyorum”dedi

“BU GÜNE KADAR KİMSE BANA KIZLAR FUTBOL OYNAMAZ DEMEDİ ”

Ailesi ile antrenmanlara gelen Nehir Sezer ise futbol oynamayı çok sevdiğini dile getirerek, “Beni gören tanıyan herkes çarşıda yolda bana çok destek oluyorlar başarılı olacağımı söylüyorlar,yaşadığım yerde kız futbol oynamaz diyen hiç kimse olmadı burada sporu çok seviyorlar eğer milli takıma gidersem benimle gurur duyacaklarını söyliyorlar..Okulda ve mahallede arkadaşlarımla hep futbol oynuyorum. Sınıfımızda kurulan takımımızda ve okulda da futbol oynayan tek kız benim. Hedefim profesyonel futbolcu olmak ve Kadın Milli Futbol Takımına girmek. Bunun için 4 yıldır çalışıyorum.” diye konuştu.

“FUTBOL SEVGİSİ YÜZÜNDEN HAFTANIN İKİ GÜNÜ 85 KM YOL GİTTİK”

Baba Osman Sezer de futbol oynamayı çok seven kızına herzaman destek olup daima kızının arkasında olduğunu vurgulayarak “Nehir yürümeye başladığından itibaren top oynamaya futbola yatkın,mahallede,okul takımında olsun sürekli top peşinde koşuyor,sokakta erkek arkadaşları Nehir olmadan asla takım kurmuyorlar..9 yaşında yaz Havza İlkkıvılcım yaz futbol okuluna başladı daha sonraki sene haftanın iki günü 85 km yol giderek Samsun Yabpa(Samsun Yabancılar Pazarı) bayan futbol altyapı takımında çalıştı,orada özgüven kazanıp kendini geliştirdi.Bu yaz sezonunda Havza’da erkek takımında çalışmalarına gelişimine devam ediyor.Futbol oynamak isteyen kızlarımızın babalarına sesleniyorum kesinlikle olmaz veya kızlasr top oynamaz demeyin özgüvenlerini verecek olan ilk sizlersiniz” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

medya26.com