Medya 26

Mustafa Destici Samsun’da

Mustafa Destici Samsun’da
18 Temmuz 2021 - 17:22

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Samsun’da basın ile kahvaltıda buluştu.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Köy korucuların aldığı ücret HDP’yi rahatsız eder. Çünkü HDP, PKK belli bir dönem direkt köy korucularını hedef aldı. Onların ailelerine saldırdı, onları şehit etti. Direklere astıkları günleri unutmayalım köy korucularımızı. HDP bundan rahatsız olur, çünkü PKK’nın partisi. Peki CHP niye rahatsız oluyor?” dedi.


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Samsun İl Başkanlığı’nın bit otelde düzenlediği ‘İstişare Toplantısı’ öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Açıklamasında köy korucularının asgari ücretin altında maaş almamaları konusundaki teklifin HDP ve CHP tarafından reddedilmesine tepki gösterek Destici, “Köy korucuların aldığı ücret HDP’yi rahatsız eder. Çünkü HDP, PKK belli bir dönem direkt köy korucularını hedef aldı. Onların ailelerine saldırdı, onları şehit etti. Direklere astıkları günleri unutmayalım köy korucularımızı. HDP bundan rahatsız olur, çünkü PKK’nın partisi. Peki CHP niye rahatsız oluyor? BBP olarak korucuların asgari ücret altında maaş almasını doğru bulmuyoruz ve yasanın bu bölümünü destekliyoruz” dedi.

AVRUPA, TÜRKİYE’NİN 28 ŞUBAT DÖNEMİNE DÖNMÜŞ
Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı’nın, bazı durumlarda iş yerinde başörtüsünün yasaklanabileceğine yönelik kararına ilişkinde açıklamalarda bulunan Destici, “Divan, Almanya’da ve Avrupa’daki işletmelerin başörtü yasağı uygulayabileceği kararını veriyor. Söz konusu Müslümanlık ve İslam inancının gerekleri olunca o zaman dünyaya adil diye lanse edilen Avrupa mahkemeleri de adaletsiz, yanlı, taraflı, çifte standartlı karar verebiliyor. Hem de Avrupa’da ırkçı saldırıların, İslam’a karşı saldırıların arttığı zamanda oluyor. Avrupa, Türkiye’nin 28 Şubat dönemine dönmüş. O dönemi hatırlatan uygulamalar bunlar. Bunları bizim kabul etmemiz mümkün değil. İsteğimiz, başta kendi hükümetimizden ve Dışişleri Bakanlığımızdan bu kararı tanımamak” diye konuştu.

DEVLET MESELELERİ İÇİN ‘CUMHUR İTTİFAKI’NDAYIZ
Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurdurulmaya çalışıldığı ifade eden Başkan Destici, şunları ifade etti:
“Suriye’nin kuzeyinde kurdurulmaya çalışılan, adına Kürt devleti diyorlar ama bize göre Kürt devleti değil, terör devleti, ikinci bir İsrail. Bu bölgeye hançer gibi saplanmak isteniyor. Biz, devlet meseleleri için Cumhur İttifakı’ndayız. Cumhur İttifakı birkaç puan yüzde 50’nin altında ama bu toparlanamayacak bir oy değil. Geçmiş seçimlerde de böyleydi ama Millet İttifakı’na baktığımız zaman hala yüzde 40’ı bulabilmiş değil. Bir taraftan Cumhur İttifakı’nın oyu gündeme getirilip çok konuşulurken, öbür taraftan iktidara aday olduğunu söyleyen, ‘Geliyoruz, şimdiden kazandık’ çığlıkları atan Millet İttifakı bloğu yüzde 40’ı yakalayabilmiş değil. Yani Cumhur İttifakı yüzde 48-49’a düştü diye sevinenler, Millet İttifakı hala yüzde 40 olamamış, bence önce buraya üzülsünler. Kendi oylarını önceleseler daha doğru olur diye düşüyorum. Bir de PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile böyle gizli açık bir ittifak süreci yaşadılar. Bunun nimetlerinden de faydalandılar. Şimdi PKK’nın partisi, ‘Biz de yönetimde olacağız’ diyor”

medya26.com