Medya 26

Karlov suikastı davasında yeni gelişme!

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik 19 Aralık 2016’da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen’in de bulunduğu 7’si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi.

Karlov suikastı davasında yeni gelişme!
29 Ocak 2021 - 17:08

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik 19 Aralık 2016’da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen’in de bulunduğu 7’si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık Vehbi Kürşat Akalın’ın avukatının savunma için süre talebi kabul edilerek, duruşma ertelendi.

Ankara 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Şahin Söğüt, Vehbi Kürşad Akalın ile tutuksuz sanıklar ve bazı sanık avukatları hazır bulunurken, diğer tutuklu sanıklar bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Mahkeme, savcının mütalaasına karşı savunmasını yapmayan sanıklardan Şahin Söğüt ve avukatı Adem Kaplan’ın savunmalarını aldı. Sanık Vehbi Kürşad Akalın’ın avukatı Ayten İzmirli ise savunması için süre talep etti. Diğer tutuklu sanıklar Hüseyin Kötüce, Ramazan Yücel, Ahmet Kılınçarslan, Hayreddin Aydınbaş ve Salih Yılmaz tahliye yönünden beyanda bulundu.

Savunmasını yapmayan sanık Vehbi Kürşat Akalın’ın avukatının süre talebini kabul eden mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

medya26.com